Het Streekhistorisch Centrum maakt zich op voor een grote verandering. Na ruim 50 jaar gevestigd te zijn in de karakteristieke villa Ter Marse, verhuist het museum naar een moderner en centraler gelegen locatie.
Van toen naar morgen Het SHC betrok in 1975 Huize ter Marse en groeide daar uit tot hét documentatiecentrum over de streekgeschiedenis. Halverwege de jaren negentig werd de villa gerestaureerd en volledig ingericht als museum. Inmiddels zijn de eisen rondom duurzaamheid en collectiebeheer veranderd en is het tijd voor een nieuwe fase. In gebouw ’t Kofschip krijgt het SHC de kans om het verhaal van de Kanaalstreek op eigentijdse wijze te presenteren en bezoekers een plek te bieden waar verleden, heden en toekomst samenkomen.
Vooruitblik: samenwerking met Bibliotheek Stadskanaal Aan het eind van dit jaar opent het SHC de deuren in gebouw ’t Kofschip. De samenwerking met Bibliotheek Stadskanaal betekent een versterking van het culturele en educatieve aanbod in de regio. Samen bouwen beide organisaties aan een dynamische ontmoetingsplek voor verhalen en geschiedenis van gisteren, vandaag en morgen.
Wethouder Egbert Hofstra geeft samen met Rachel van den Hoogen (Biblionet Groningen) en Helen Kämink (SHC) het startschot voor het project. Foto: Jaap Kok/SHC
De Metamorfose van het SHC wordt mede mogelijk gemaakt door: